21

21

برای این بازی شما باید هر چی 2 و 3 و 4 و 5 هست بندازید بیرون و با بقیه کارت ها بازی کنید.
بعد شاه میشه عدد 4 , بی بی میشه 3 و سرباز میشه 2 ، 5 هم که به کل نداریم . تک هم میشه 11 و استثنائا دوتا تک با هم اگه کسی بیاره میشه 21 اما فقط باید دوتا برگ داشته باشه که جفتش تک باشه . هر کیم که کارتهای دستش از 21 بیشتر بشه سوخته. 21 هم آخرشه .
این که بازی چند نفره اجرا میشه من 2 نفره بازی کردم و تا 10نفره هم دیدم .

روش بازی اینجوریه که یک نفر میشه بانکدار و این بانکداری به نوبته و میچرخه .
کسی که میشه بانکدار طی قراری که گذاشته میشه یک پولی رو به عنوان بانک میذاره وسط فرض میکنیم 1000 تومان .بعد شروع میکنه به کارت پخش کردن به این نحو که اول یک کارت به خودش میده بعد به نفر دست راستی یک کارت میده و همینطور به بقیه . میتونه هم اول به دست راستیش بده با اون بازی کنه بعد به نفر بعدی .

حالا نفر دست راستی باید شروع کنه شرط بستن روی کارتی که داره. خوب حالا نحوه ی خوندن هم قراردادیه. به این ترتیب که مثلا طی میشود که کمترین خواندن مثلا از 50  تومان شروع بشه نهایتشم کل بانکه و یک قرار داد دیگه هم که گذاشته میشه اینه که بانک چند برابر که شد بانکدار میتونه کل پول رو برداره و بانک رو که خالی هم هست تحویل بده به نفر بعدی .
فرض کنیم که من بانکدار هستم و اول یه کارت به خودم دادم و بعدش هم به نفر دست راستیم یک کارت دادم. نفر دست راستیم فرض میکنیم که بهش عدد 10 رو دادم . حالا باید شرط بندی بکنه به این صورت که بگه مثلا 200 تومان بعد باید بگه که بازم کارت می خواد یا نه. اگه گفت آره یکی دیگه میدم بهش که فرض میکنیم که این یکی 7 باشه که جمعش میشه 17 . حالا دو راه داره این شخص اونم اینه که یا بگه بازم کارت میخوام که ریسک کنه چون کارت بعدی اگه یک جوری باشه جمع کارت هاش از 21 بالاتر باشه طرف به اصطلاح سوخته و باید 200 تومانی که شرط بسته رو بذاره توی بانک . حالا ما فرض میکنیم که کارت بیشتری نخواست. اینجا بانکدار کارتهای خودش رو برمیداره که فرض میکنیم کارت اولی 9 بوده، یکی دیگه هم بر میداره که اونم 8 هست جمع اینم میشه 17 و کارت بیشتری بر نمیداره .حالا کارت هاشونو مقایسه میکنند هردو 17 هستند اما چون یکی بانکداره طبق قرداد این مواقع عدد بانکدار یکی بالاتره، پس میشه 18 ! و فرد باخته . حالا اگه مال بانکدار از 21 رد شده بود یا کمتر بود فرد برده و 200 تومان از بانک برمیداره و همین مراحل برای نفر بعدی اعمال میشه با این تفاوت که فرض کنیم نفر قبلی سوخته بود و جمع کارت هاش از 21 بیشتر بود که باید حتما بگه به اصطلاح سوز یعنی رد شدم .

بعد بانکدار برگ خودشو هنوز که رو نکرده برای نفر بعدی اگه دید برگش بده میتونه اونو بذاره و یکی دیگه فقط یکی دیگه برداره .

نکات مفید:

·         اگه هم بانکدار هم فرد مقابل 21 بیارن بانکدار برنده است .

·         اگه فردی 3 کارت بگیره و باز هم کارت بخواد باید یکی از کارت های قبلی  خودش رو حتما رو کنه که اگه نکنه بانکدار که برگ میده حق داره برگ 4 رو ، رو کنه . این قانون برای 3 برگ به بالا اجرا میشه.

·         فرض کنیم بانک 1000 تومان باشه و قرار باشه که 3000 تومان شد بانکدار بانک رو برداره، برای این کار بانکدار باید اطلاع بده و بگه اصطلاحا بانک خبره و برگ هارو بُر بزنه و وقتی که با همه بازی کرد باید بانک رو جمع کنه چه 100 تومان توش باشه چه از اون 3000 تومنی که طی شده بود بیشتر باشه . یعنی هم بانگ رو خبر داد دور که تموم شد بانک رو بر میداره.

·         بانکدار بودن الزامی نیست یکی میتونه وقتی نوبتش شد بگه من نمیخوام بانکدار باشم .

·         یک فرد روی دست دیگری هم میتونه شرط ببنده که اینم اول بازی باید قید شه که چنین قانونی هم باشه یا نه ؟ مثل سر قرمز یا سیاه توی بازی حکم


حالا این خواندن روی دست یکی دیگه چه جوریه ؟

فرض بکنیم من و جواد و حسین داریم بازی میکنیم . حسین بانکداره و به جواد برگ داده اولین برگشم هست که تک میباشه . احتمال اینکه این فرد بتونه ببره زیاده . فرض میکنیم که خودش یگه 400تومان من هم میتونم بگم 300 تومنم من میخونم . و بعد بازی رو میکنیم و ما میبریم یا میبازیم در حالت اول اون 400 از بانک برمیداره من 300 در حالت دوم اون 400توی بانک میذاره من 300. کل بانک هم میتونه خونده شه به این صورت کسی که دستش خوبه میگه کل بانک که البته روشنه که باید اندازه کل بانک خودش پول داشته باشه که اگه باخت بتونه بده !

·         کسیکه بازی میکنه باید حواسش به برگ های رفته باشه و بدونه چه برگهایی رفته. این برای وقتی که با دوتا آدم حرفه ای بازی میکنی خیلی مهمه که بدونی چندتا تک مونده یا رفته این حواس جمعی به نحوه ی خوندنت خیلی کمک میکنه .

·         توی این بازی زیاد تقلب میشه مخصوصا اگه با یک حرفه ای بازی کنی که آخر قمار هم باشه باید واقعا حواست جمع باشه چون داری پول میبری یا میبازی و اصولا این بازی خودش قماره و پول های زیادی به عنوان بانک گذاشته میشه مگه اینکه جو دوستانه باشه و نهایت بانک 3 یا 4 هزار تومن بشه .

/ 0 نظر / 616 بازدید